AMP. Що це і для яких сайтів використовується?1612303654

Що таке AMP?

Дата публікації: 3 февраля 2021

У нинішній час кожен другий візит на сайти проводиться з мобільного девайса. Це й не дивно. У кожного є доступ до інтернету і мобільні гаджети. Загальний трафік з мобільних гаджетів вже в кілька разів перевищив трафік з десктоп пристроїв.

Незважаючи на це далеко не у всіх країн є доступ до швидких мереж 4G, LTE або Wi-Fi. 3G і GPRS можуть довго вантажити інформаційні інтернет-майданчики. З цієї причини в 2015 році Google вирішив запустити проект AMP, що дозволяє мобільним користувачам вільно переглядати сайти в інтернеті.

Що являє собою AMP?

AMP-сторінки - одна з кращих технологій, яка була створена розробники для збільшення завантаження сторінок і відображення сайтів на смартфонах. Використовувати цей інструмент рекомендується контентним веб-порталів, які зацікавлені в нарощуванні цільового трафіку. Технологія підтримується Pinterest, Medium Twitter, Tumblr, LinkedIn.

Технологію АМР активно застосовують для інформаційних сайтів, новинних інтернет-майданчиків, блогів, інтернет-журналів. Для більш великих і складних проектів AMP не варто використовувати. У нинішній час дана технологія не є заміною мобільного або адаптивної версії.

Якщо ви переслідуєте мету, щоб ваш сайт входив в ТОП-позиції в рядку пошуку, використання AMP просто необхідно.

АМР: плюси і мінуси

Незаперечна перевага технології АМР - швидке завантаження веб-сторінок. Завдяки цьому користувачі, у яких немає доступу до високошвидкісного інтернету, зможуть отримувати відповіді на свої запити. Серед недоліків сайтів на AMP варто відзначити, що далеко все елементи дизайну, які представлені на основний веб-платформі, можна перенести на AMP. Враховуйте, що впровадження цієї технології призводить і до того, що звичайного текстового редактора буде недостатньо для того, щоб розмістити текст на сторінці.

Створення AMP-версії

Не варто переводити повністю весь сайт в АМР. Це нерозумно і рано чи пізно просто призведе до того, що конверсія зменшитися. Впроваджуйте дану технологію локально.

Верстка AMP-сторінок мало чим відрізняється від звичайної верстки веб-майданчика. Потрібно дотримуватися нескладних правил і рекомендацій. Для створення AMP-версії необхідно задіяти певні теги. Крім цього не можна додавати кастомниє скрипти і використовувати! Important. CSS має бути не більше 50 Кб.

У самому початку створюємо шаблон з нуля для потрібного веб-ресурсу. Ви можете зробити вручну АМР-версію всіх нових сторінок. В цьому випадку доведеться добре вивчити технологію, дізнатися про її вимоги та обмеження. Але ми рекомендуємо скористатися варіантом простіше і налаштувати автоматичну генерацію. Для цього достатньо завантажити плагін до CMS, який в рази полегшить створення AMP сторінок. Далі його потрібно встановити і активувати.

Веб-ресурс на AMP після завершення необхідно перевірити на наявність помилок. Для цього скористаєтеся спеціально призначеними для цього сервісами. В іншому випадку сайт стане нормальним в ТОП пошуку.

AMP-JS і AMP CDN

Завдяки технології AMP-JS ви легко зможете зробити завантаження сторінок більш швидкою. Вона передбачає додавання «amp» до тегам img, video, audio та ін.

Звичайно, далеко не всі з нас мають необхідні знання та навички в області web-розробки. У будь-якому випадку у тих, у кого є інтернет-магазин або блог, необхідно задуматися про це, і звернутися до відповідних фахівців.

Для веб-ресурсів на WordPress і Opencart

Якщо потрібно прискорити сторінку на Вордпресс, просто налаштуйте плагіни AMP, Glue for Yoast SEO & AMP.

Для web-ресурсів на движку OpenCart використовуйте модуль AMP. Однак враховуйте, що він платний. Якщо потрібен безкоштовний модуль, використовуйте AMP for Product Pages. Однак на практиці з ним складно працювати.

Перевірка AMP-сторінки: що для цього потрібно?

AMP-документи можна перевірити двома перевіреними методами, щоб зрозуміти чи правильно були створені сторінки. Всі перелічені нижче способи гарні по-своєму. Вибір за вами.

Спосіб 1

Для перевірки можете скористатися спеціальним сервісом від Google (https://search.google.com/test/amp). Зайшовши на даний інтернет-ресурс, необхідно вставити адресу АМР-сторінки сайту в спеціальну форму і натиснути «перевірити». Через 30 секунд ви побачите результат.

Якщо недоробки не були знайдені, ви побачите зелене повідомлення. Якщо будуть якісь проблеми з кодом, на екрані з'явиться повідомлення червоним кольором.

Спосіб 2

Також можете скористатися ще одним методом перевірки. Для цього відкрийте AMP-сторінку в браузері, після цього додайте в кінець URL елемент # development = 1. Після цього відкрийте консоль Chrome. Це дозволить перевірити, чи є помилки на сайті.

AMP і SEO

Кожен другий користувач інтернету шукає інформацію за допомогою мобільних гаджетів. Технології АМР дає незаперечні переваги для SEO.

AMP-сторінки досить швидко завантажуються, відповідно, читачі довше затримуються на сайті. За рахунок цього знижується кількість відмов і збільшується конверсія. Сторінки з AMP технологією краще ранжуються, ніж традиційні сторінки.

Підведемо підсумки. AMP - нова технологія, яка була створена для "легкої" мобільної версії сайту. Головна її перевага - швидка швидкість завантаження. Погодьтеся, якщо веб-майданчик не завантажується більше 3 секунд, ми швидше підемо з нього. У нинішній час швидкість відіграє важливу роль.

Вимоги до якості і швидкості зростають, тому якщо хочете, щоб ваш веб-ресурс був в ТОПі, впроваджуйте технологію AMP при розробці або при оптимізації сайту.

Коментарі: 0