Задати питання

Мова:м. Київ, вул. Саперне поле 12

Час роботи

з 9-00 по 18-00, сб і нд вихідний

м. Одеса, вул. Фонтанська дорога 11

Час роботи

з 9-00 по 18-00, сб і нд вихідний

Надіслати заявку

Що за податок Google?1644241980

Податок на Google у digital України: огляд змін

3 хв.
07.02.2022

3 червня 2021 року українським парламентом ухвалено закон, що зобов'язує міжнародну інтернет-компанію, без реєстрації в країні, працювати зі сплатою податку на додану вартість ПДВ – 20 відсотків. Розраховується виходячи з доходу, який вона отримує надаючи послуги громадянам країни. Кошти інформації називають цей законопроект "податком на гугл". Розглянемо детальніше його особливості.

Основні положення закону про "податок на Google"

Новий законопроект – це доповнення до Податкового кодексу, що відноситься до діяльності компаній – нерезидентів, що надають низку послуг у Digital сфері. Сюди відносять: рекламу, постачання відео та аудіо контенту, роботу з програмним забезпеченням, сховищами, обробку фото та ін.

Серед основних положень податку рекламу можна виділити:

  • Міжнародна інтернет-компанія, що діє в інформаційному полі України та отримує прибуток на мережевому вигляді рекламних операцій зобов'язується сплачувати ПДВ;
  • Реєстрація нерезидентів відбувається у порядку як платників податків. Вказують основу, терміни проплат, варіант звітності;
  • Організація порядку направлення повідомлень про податки для нерезидентів;
  • Можливість віддаленої оплати у комфортній валюті;
  • Вказано точний перелік послуг, які обкладають податком;
  • Допускається відсутність реєстрації податкових накладних;
  • Фіксується певне місце, де можна надати електронні послуги;
  • Дата послуги – дата складання домовленості компанії та клієнтів в онлайн варіанті.

Реєстрація нерезидентів як платників податків відбувається за спрощеною процедурою, для цього продумано роботу спеціального веб-порталу.

Законопроект розроблено з метою наповнення державної скарбниці, яке прийняття забезпечує значні суми на додаток до бюджету.

Чи можна позбутися сплати ПДВ?

У законопроект про податок на Google передбачено низку пільг для наступних послуг:

  • Операції пов'язані з дистанційним навчанням через Інтернет. Це єдиний допустимий засіб комунікації для слухача та викладача;
  • Надання послуг у сфері освіти. Сюди відносять підготовку бажаючих здобути вищу освіту, доступ до ресурсів інформаційно-навчального призначення, розміщені у всесвітній павутині.

Закон про податок на гугл набув чинності, і вже з 1 січня 2022 року починається звітний (податковий) період.

Для звичайних, вітчизняних користувачів, змін використання мережі та пошуковика Google, немає. Як і раніше, всі можливості – безкоштовні. При цьому експертні комісії говорять про негативні аспекти: держава вкладе величезні суми в організацію роботи сервісу реєстрації податку для нерезидентів. Подібні проекти для України новації. Слід враховувати і позицію незареєстрованих міжнародних компаній, що вже суттєво скорочують списки своїх послуг або ж підвищують вартість для українців, вкладаючи до неї 20% для сплати податку. Фінансові витрати таким чином лягають на плечі звичайних користувачів.

Чудово!Чудово!
Корисно!Корисно!
Цікаво!Цікаво!
Не дуже!Не дуже!

Дякую!

Ваша думка дуже важлива для нас.

Дякую!