Як перевірити сайт на адаптивність?1606909424

Перевірка сайту на адаптивність

Дата публікації: 2 декабря 2020

За даними статистики приблизно 10 млн чоловік кожен день користуються мобільними девайсами для відвідування інтернету (мова йде про Україну). Виходить, що четверта частина країни відвідують різні веб-ресурси і готові зробити покупку того чи іншого товару. Важливо заздалегідь подумати про адаптацію свого інтернет-ресурсу, щоб користувачам на майданчику було зручно. При цьому сторінка повинна коректно відображатися на мобільному пристрої.

Ви повинні заздалегідь переконатися, що сайт виглядає ідеально і зручний для перегляду, незалежно від того, яким гаджетом користуються відвідувачі! Адаптивний дизайн підганяє вікно ресурсу під будь-який смартфон або планшет. Розробивши адаптивний дизайн, серфінг веб-ресурсу стане зручнішим. Потенційним клієнтам не доведеться збільшувати обрані блоки, щоб клікнути на потрібну кнопку.

На адаптивному ресурсі відсутні «важкі» картинки, Java-аплети і Silverlight-плагіни. На інтернет-ресурсі, відповідний до мобільних девайсів, є зручно читається контент, великі поля форм і кнопки. У нього проста і продумана навігація. Крім цього у нього прописаний мета-тег viewport.

Завдяки адаптивному дизайну вдасться розширити ЦА, підвищити лояльність потенційних клієнтів. Ви отримаєте перевагу перед конкурентами, а також зможете заощадити на розробці і підтримці ресурсу.

Сервіси для перевірки інтернет-майданчики на адаптивність

Перш ніж розглядати кращі сервіси, на яких можна перевірити адаптивність різних майданчиків, розглянемо переваги такого веб-дизайну:

Зручний

Такий ресурс коректно відображається на будь-якому девайсе. Це підвищує зручність пересування по сторінках.

Прибутковий

Кількість мобільних користувачів постійно збільшується. Це означає, що конверсія буде рости, а дохід компанії збільшиться.

Просуваємий

Адаптація грає важливу роль в SEO-просуванні. Якщо ресурс правильно оптимізований, то потрапить у ТОП. А якщо сторінка буде знаходитися в першій сторінці пошуку, то кількість клієнтів збільшиться, а продажі зростуть.
Підвищує лояльність користувачівКористувачам буде зручно користуватися сайтом, якщо він буде адаптований під їх пристрій. Користувачі завжди віддають перевагу веб-ресурсів з продуманим дизайном, де немає ніяких проблем.

Кращі сервіси, що дозволяють перевірити адаптивність веб-ресурсу:

  1. Google Mobile Friendly.
  2. Яндекс Вебмайстер.
  3. www.responsivedesigntest.net.
  4. mattkersley.com.
  5. quirktools.com.
  6. responsive.is.

Далі розглянемо особливості перерахованих вище сервісів.

Google Mobile Friendly

Відмінний ресурс для перевірки будь-якої сторінки. Досить вбити його адресу в рядок. З його допомогою ви побачите як виглядає ваш веб-ресурс на мобільному пристрої і отримаєте загальну оцінку його оптимізації. Перевірка триватиме не більше однієї хвилини. Google Mobile Friendly повідомить про наявність помилок.

Яндекс Вебмайстер (beta)

Цей інструмент дозволяє перевірити тільки свій сайт. Але попередньо потрібно підтвердити права на нього.

Сервіс перевіряє веб-ресурс по 6 пунктам, відображає його загальну оцінку, а також показує, як він виглядає на телефоні.

www.responsivedesigntest.net

Це відмінний сервіс для перевірки веб-ресурсів. З його допомогою ви зрозумієте, як виглядає ваш сайт на 6 різних пристроях. Його недолік полягає в тому, що не дає ніякої оцінки.

mattkersley.com

Це простий у використанні і мінімалістичний сервіс, що дозволяє дізнатися адаптивність без налаштувань. Доступні розширення: 240 × 320, 320 × 480, 480 × 640, 768 × 1024, 1024 × 768.

mattkersley.com

quirktools.com

Безкоштовний сервіс з безліччю цікавих функцій. З його допомогою ви побачите, як сайт буде виглядати на телефоні. На цьому сервісі ви маєте можливість вказати модель гаджета.

responsive.is

Це простий і зручний, а головне - безкоштовний інструмент для перевірки веб-ресурсу на адаптивність. Необхідно просто вставити посилання на інтернет-портал, щоб подивитися, як він буде виглядати на інших девайсах. Доступні розширення: 320 * 480, 480 * 320, 480 * 800 і 800 * 480.

Функціональність і дизайн перерахованих вище сервісів істотно відрізняється. У будь-якому випадку з їх використанням ви швидко розберетеся.

Коментарі: 0